piątek, 21 października 2011

Kolory naszej jesieni i nowy członek rodziny :)

Piękną Polską Jesień mamy za oknem. Od jakiegoś czasu króluje także na waszych blogach... Pokażę Wam troszkę naszej jesieni:


i trochę wiosny jesienią... hiacynty przed naszym domem :)


jesienna kompozycja ;)


i panny jesienią...


dotlenianie Dzidziusia ;)


i Dzidziuś we własnej osobie:

Pozdrawiam Was kolorami naszej jesieni...
ciepłych i słonecznych dni Wam życzę M.

piątek, 7 października 2011

Wakacje za 25zł czyli.... cudze chwalicie, swego nie znacie :)

Nie zdążyłam jeszcze zajrzeć na wszystkie Wasze blogi. Nie wiem więc, jak spędzałyście wakacje... Chcę Wam za to pokazać migawki z tego, co robił BAJM :) Może już planujecie swoje kolejne wakacje - w sumie to już niedługo... jakieś 8 miesięcy :)
Czy wakacje zawsze muszą być drogie?? Czy zawsze trzeba daleko podróżować?? Może czasami wystarczy rozejrzeć się wokoło. My znaleźliśmy sobie taką atrakcję w obrębie naszej gminy kilka lat temu i wracamy do niej już co roku, a od dwóch lat zabieramy ze sobą dzieci. Koszt na całe niedzielne popołudnie to jedyne 25zł za osobę. Gratis są: piękno natury i przyrody dookoła, przebywanie z dzieckiem nieprzerwanie przez 5 godzin, ruch i sport, promienie słońca, relaks i odskocznia od codzienności. O czym mowa..? Oczywiście spływ kajakowy :) Rzeczka niewielka i niezagłęboka, było bezpiecznie ponieważ czuwał nad nami Tatuś - ratownik :)
Dzieci zadawały chyba ze 100 pytań, które dotyczyły najczęściej: wody, drzew, zwierząt, śmieci, przyrody, życia itp. Satysfakcja gwarantowana, a po spływie ognisko i zimne piwko na naszym sławetnym tarasie ;) 


Niestety wielu z naszych  znajomych, osób z pracy, sąsiadów i wiele innych osób z naszego otoczenia nawet nie wie, jakie dobrodziejstwo pod nosem posiada... My zapraszamy chętnych do przyłączania się, mamy już zapisy na sezon 2012 ;)
Kolejną nową atrakcją z jaką się już jakiś czas nosiliśmy był wyjazd na mecz siatkówki reprezentacji Polski. Początkowo miał być to wyjazd paczką... zrobił się jednak wypad rodzinny :) Dziewczynki stwierdziły, że nie będzie im ani za głośno, ani za nudno i że chcą jechać. Co prawda do Zielonej Góry mamy kawałek, za to bilet za 1 osobę na dwa mecze - całe popołudnie i wieczór kosztował jedyne 25zł :) Wrażenia... bezcenne! Dziewczynki - zachwycone. A Tatuś... na 5 tysięcy kibiców... złapał piłkę z autografami wszystkich naszych siatkarek :)
Dziewczynki śpiewały hymn na baczność i przeżywały każdy punkt. Nauczyły się ile trwa jeden set, mecz i kiedy się wygrywa. Było bardzo kulturalnie, spokojnie ale i emocjonująco. Polska - Białoczerwoni! Polecam wszystkim - dzieci można spokojnie zabierać :)
Tyle skrótów na dziś, mam nadzieję że Was nie zanudziłam... Dziękuję za wszystkie poprzednie komentarze. Z czasem mijania pierwszego trymestru wracam do sił. 
Wspomnieniami z wakacji przy pięknej Złotej Jesieni pozdrawiam M.